fbpx

SQL dla pracujących w Excelu – poziom I – kurs on-line

×

SQL dla pracujących w Excelu – poziom I – kurs on-line

Cena za 1 osobę: 1090 zł + 23% VAT

Zamawiam i zobowiązuję się do dokonania przedpłaty.

Przesyłając niniejsze zgłoszenie/umowę Uczestnik zobowiązuje się do uiszczenia opłaty za to wydarzenie przed terminem jego organizacji. Na bazie wypełnionych danych zostanie wystawiona faktura proforma, którą prześlemy Państwu drogą mailową. W przypadku wycofania zgłoszenia w terminie późniejszym niż 7 dni przed wydarzeniem, Uczestnik zostanie obciążony kosztem 75% jego wartości. W przypadku braku informacji o rezygnacji, Uczestnik zostanie obciążony kwotą stanowiącą 100% wartości wydarzenia.

    Dane firmy potrzebne do wystawienia faktury

    Dane osoby kontaktowej

    Dane uczestnika szkolenia










    27-28 maja 2024 r.

    1. dzień – godz. 8.30 do 16.00
    2. dzień – godz. 8.30 do 16.00

     CEL I ZAKRES

    Głównym celem kursu jest wykazanie, że „bazy danych”, SQL, analiza danych rozproszonych, hurtownia danych są… (!)… blisko – na wyciągnięcie ręki – bardzo niewielkim kosztem i że tym kosztem są wyłącznie umiejętności użytkownika. Podczas kursu zrealizujemy wszystkie elementy procesu stworzenia własnej bazy danych dla celów analitycznych (hurtowni danych). Nie jest wstępnie wymagana jakakolwiek wiedza o bazach danych.

    ODBIORCY

    Analitycy (ogólnie), analitycy danych biznesowych (w szczególności), controllerzy, kadra menedżerska – wszyscy, dla których praca z dużą ilością danych jest c

     PROGRAM

    1. Excel jest bazą danych i co z tego wynika
    MS Query – graficzny, darmowy edytor zapytań SQL.
    Podstawy pracy w edytorze graficznym SQL – wybieranie, sortowanie, kryteria, grupy, własne formuły,
    ciekawe funkcje.
    Podstawowe reguły, historia SQL, ograniczenia (a właściwie ich brak),
    …a, przy okazji: architektura klient-serwer i dlaczego nie warto odkrywać rzeczy wymyślonych 30 lat temu.
    2. Relacja w bazie danych
    Teoria relacyjnej bazy danych – przyjaźnie! Zrozumiesz dra Codda (poszukaj w Wikipedii, kto to i jego zasady normalizacji danych). Dowiesz się, dlaczego informatycy strzegą danych przed analitykami i dlaczego współpraca z nimi bywa „trudna”. Mają powody, a Ty je poznasz i zrozumiesz. Będzie łatwiej.
    Relacje w praktyce – od prostego słownika do „szerokiej tabeli” – danych z wielu tabel, z jasno określonym celem – analiza danych w tabeli przestawnej.
    Ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia,
    …a, przy okazji: nieznane opcje tabeli przestawnej – własne grupowanie danych, własne formuły obliczeniowe, ciekawostki.
    3. SQL – krok po kroku
    Struktura zdania SQL – krok po kroku – po kolei wszystkie klauzule DQL (Data Querying Language): SELECT, ORDER BY, WHERE, GROUP BY, HAVING, FROM (kolejność: od… najprostszej).
    Inne: zapytania zagnieżdżone, UNION, JOIN, INTO oraz INTO IN [Zewnętrzna baza danych],
    …a, przy okazji: REGEX-y.
    4. Własna baza danych do celów analitycznych
    Tworzenie tabel, kasowanie, modyfikacja, typy danych.
    Wpisywanie danych – ręczne i automatyczne (importy z różnych źródeł, w tym excelowych i nieexcelowych). Eksporty danych.
    Dodawanie pól – tworzenie nowych atrybutów dla zaimportowanych danych.
    Atrybutowanie danych zupełnie „po naszemu”, bez ograniczeń ilościowych (nie będziesz już 20-krotnie zagnieżdżał funkcji JEŻELI), bezbłędnie, szybko (nie potrzeba tysięcy funkcji, żeby wyłuskać pierwsze 3 znaki z konta). Z naszych słowników, z obcych słowników, według naszych reguł lub widzimisię szefa,
    … a, przy okazji: automatyzacja – to wszystko można zrobić w kilka sekund.

    PROWADZĄCY

    Wojciech Gardziński
    Trener i szkoleniowiec, wieloletni praktyk controllingu. Zrealizował ponad 100 wdrożeń własnych narzędzi controllingowych AFIN.NET i AfinScript (wybrani klienci: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, PKP Energetyka, PGE Elektrownia Opole, Ronal Polska). Jest autorem lub współautorem ponad 100 artykułów o MS Excel i bazach danych w zastosowaniach controllingowych, a także współautorem koncepcji SOA (Spreadsheet Oriented Architecture). Przeprowadził kilkaset szkoleń z zakresu Excel, VBA, Access, SQL. Jest współautorem oraz wykładowcą programu Studiów Podyplomowych „Excel w Controllingu dla Zaawansowanych” prowadzonych od 2012 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

    CENA

    Cena za 1 osobę: 1090 zł + 23% VAT

    KONTAKT

    Tel. (+ 48) 511 003 137
    e-mail: biuro@platformawiedzy.com.pl
    https://platformawiedzy.com.pl/

    Scroll to Top