Jak chronić firmowe dane podczas pracy zdalnej

Szkolenie in company (dedykowane)
CEL I ZAKRES
W ostatnich miesiącach liczba cyberataków wzrosła wielokrotnie, a celem ataków są głównie przedsiębiorstwa. Nasza praca przeniosła się z biura do domu i częściej jesteśmy aktywni zdalnie niż „na miejscu”. W dobie tak szybkiej cyfryzacji usług – przyspieszonej przez pandemię – każdy właściciel, kadra zarządzająca i pracownicy powinni wiedzieć jak zagwarantować bezpieczeństwo informacji podczas zdalnej pracy oraz jakie wymogi prawa muszą być spełnione, a także jakie sankcje grożą za ich złamanie. Szkolenie pomoże poznać podstawowe rodzaje aktualnych zagrożeń i cyberzagrożeń oraz sposoby ochrony danych, a także podnieść świadomość dotyczącą wartości danych i konsekwencji ich kradzieży lub wycieku.
ODBIORCY
➡ właściciele przedsiębiorstw ➡ kadra zarządzająca przedsiębiorstw i instytucji publicznych ➡  pracownicy księgowości, kadr, marketingu, sprzedaży, sklepów ➡ pracownicy wykonujący pracę zdalnie
PROGRAM
1. Podstawowe zagadnienia dotyczące ochrony informacji Bezpieczeństwo informacji Budowa kultury ochrony informacji i cyberbezpieczeństwa w firmie. Od czego zacząć? Prawne aspekty związane z ochroną informacji 2. Bezpieczeństwo danych w praktyce Podstawowe zagrożenia i cyberzagrożenia w codziennej pracy Przykłady kradzieży/wycieku danych Jak bezpiecznie korzystać z poczty e-mail i to nie tylko zdalnie? 3. Bezpieczna praca zdalna Jak przygotować miejsce pracy poza biurem? Kto nam może pomóc? Tylko szyfrowanie zapewnia skuteczną poufność informacji. Czy to prawda? Czy możemy korzystać z prywatnych urządzeń w pracy zdalnej? Jak bezpiecznie łączyć się z domu i hotelu? O czym należy pamiętać? Regulamin pracy zdalnej jako konieczna aktualizacja naszej Polityki Bezpieczeństwa 4. Ataki hackerskie i socjotechniczne Człowiek to „najsłabsze ogniwo” i wszyscy to wiemy Jak żyć bez… pendrive’a? Przykłady ataków ukierunkowanych Malware / Ransomware / Spoofing – dlaczego nam zagrażają? Kampanie phishingowe, czyli „dziwne i ciekawe” z naszego podwórka Jak odróżnić fałszywą korespondencję e-mail w codziennej pracy? Jak skutecznie chronić się przed phishingiem? 5. Hasła powinny być bezpieczne Czy Twoje hasła do systemów są bezpieczne? Jak zapamiętać 199 haseł? Propozycja prostych metod i narzędzi. Jak wzmocnić nasze bezpieczeństwo czyli kilka słów o ”2FA /  MFA / U2F”
PROWADZĄCY
Arkadiusz Stawczyk Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa informacji i cyberzagrożeń. Trener i egzaminator ECDL oraz kierownik projektów (Fn-TSPM). W ostatnich latach pracował jako kierownik Wydziału Informatyki w dużej jednostce administracji samorządowej. Był odpowiedzialny za projekty informatyczne realizowane w urzędzie oraz wdrażanie Polityki Bezpieczeństwa Informacji. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Prowadzi szkolenia oraz usługi doradcze w biznesie i administracji. Ma za sobą również doświadczenie wykładowcy wyższej uczelni.
CENA
Ustalana indywidualnie z Klientem i uzależniona od liczby uczestników szkolenia.
KONTAKT
Tel. (+ 48) 511 003 137 e-mail: biuro@platformawiedzy.com.pl https://platformawiedzy.com.pl/