fbpx

SQL dla pracujących w Excelu – poziom I – kurs on-line

×

SQL dla pracujących w Excelu – poziom I – kurs on-line

Cena za 1 osobę: 1090 zł + 23% VAT

Zamawiam i zobowiązuję się do dokonania przedpłaty.

Przesyłając niniejsze zgłoszenie/umowę Uczestnik zobowiązuje się do uiszczenia opłaty za to wydarzenie przed terminem jego organizacji. Na bazie wypełnionych danych zostanie wystawiona faktura proforma, którą prześlemy Państwu drogą mailową. W przypadku wycofania zgłoszenia w terminie późniejszym niż 7 dni przed wydarzeniem, Uczestnik zostanie obciążony kosztem 75% jego wartości. W przypadku braku informacji o rezygnacji, Uczestnik zostanie obciążony kwotą stanowiącą 100% wartości wydarzenia.

  Dane firmy potrzebne do wystawienia faktury

  Dane osoby kontaktowej

  Dane uczestnika szkolenia


  21-22 października 2024 r.

  1. dzień – godz. 8.30 do 16.00
  2. dzień – godz. 8.30 do 16.00

   CEL I ZAKRES

  Głównym celem kursu jest wykazanie, że „bazy danych”, SQL, analiza danych rozproszonych, hurtownia danych są… (!)… blisko – na wyciągnięcie ręki – bardzo niewielkim kosztem i że tym kosztem są wyłącznie umiejętności użytkownika. Podczas kursu zrealizujemy wszystkie elementy procesu stworzenia własnej bazy danych dla celów analitycznych (hurtowni danych). Nie jest wstępnie wymagana jakakolwiek wiedza o bazach danych.

  ODBIORCY

  Analitycy (ogólnie), analitycy danych biznesowych (w szczególności), controllerzy, kadra menedżerska – wszyscy, dla których praca z dużą ilością danych jest c

   PROGRAM

  1. Excel jest bazą danych i co z tego wynika
  MS Query – graficzny, darmowy edytor zapytań SQL.
  Podstawy pracy w edytorze graficznym SQL – wybieranie, sortowanie, kryteria, grupy, własne formuły,
  ciekawe funkcje.
  Podstawowe reguły, historia SQL, ograniczenia (a właściwie ich brak),
  …a, przy okazji: architektura klient-serwer i dlaczego nie warto odkrywać rzeczy wymyślonych 30 lat temu.
  2. Relacja w bazie danych
  Teoria relacyjnej bazy danych – przyjaźnie! Zrozumiesz dra Codda (poszukaj w Wikipedii, kto to i jego zasady normalizacji danych). Dowiesz się, dlaczego informatycy strzegą danych przed analitykami i dlaczego współpraca z nimi bywa „trudna”. Mają powody, a Ty je poznasz i zrozumiesz. Będzie łatwiej.
  Relacje w praktyce – od prostego słownika do „szerokiej tabeli” – danych z wielu tabel, z jasno określonym celem – analiza danych w tabeli przestawnej.
  Ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia,
  …a, przy okazji: nieznane opcje tabeli przestawnej – własne grupowanie danych, własne formuły obliczeniowe, ciekawostki.
  3. SQL – krok po kroku
  Struktura zdania SQL – krok po kroku – po kolei wszystkie klauzule DQL (Data Querying Language): SELECT, ORDER BY, WHERE, GROUP BY, HAVING, FROM (kolejność: od… najprostszej).
  Inne: zapytania zagnieżdżone, UNION, JOIN, INTO oraz INTO IN [Zewnętrzna baza danych],
  …a, przy okazji: REGEX-y.
  4. Własna baza danych do celów analitycznych
  Tworzenie tabel, kasowanie, modyfikacja, typy danych.
  Wpisywanie danych – ręczne i automatyczne (importy z różnych źródeł, w tym excelowych i nieexcelowych). Eksporty danych.
  Dodawanie pól – tworzenie nowych atrybutów dla zaimportowanych danych.
  Atrybutowanie danych zupełnie „po naszemu”, bez ograniczeń ilościowych (nie będziesz już 20-krotnie zagnieżdżał funkcji JEŻELI), bezbłędnie, szybko (nie potrzeba tysięcy funkcji, żeby wyłuskać pierwsze 3 znaki z konta). Z naszych słowników, z obcych słowników, według naszych reguł lub widzimisię szefa,
  … a, przy okazji: automatyzacja – to wszystko można zrobić w kilka sekund.

  PROWADZĄCY

  Wojciech Gardziński
  Trener i szkoleniowiec, wieloletni praktyk controllingu. Zrealizował ponad 100 wdrożeń własnych narzędzi controllingowych AFIN.NET i AfinScript (wybrani klienci: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, PKP Energetyka, PGE Elektrownia Opole, Ronal Polska). Jest autorem lub współautorem ponad 100 artykułów o MS Excel i bazach danych w zastosowaniach controllingowych, a także współautorem koncepcji SOA (Spreadsheet Oriented Architecture). Przeprowadził kilkaset szkoleń z zakresu Excel, VBA, Access, SQL. Jest współautorem oraz wykładowcą programu Studiów Podyplomowych „Excel w Controllingu dla Zaawansowanych” prowadzonych od 2012 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

  CENA

  Cena za 1 osobę: 1090 zł + 23% VAT

  KONTAKT

  Tel. (+ 48) 511 003 137
  e-mail: biuro@platformawiedzy.com.pl
  https://platformawiedzy.com.pl/

  Scroll to Top